Aktuality

Česká premiéra hry Třetí prst na levé ruce úspěšně za námi! Hra plná emocí, vzpomínek, smíchu i tance dojala publikum i autora Dermota Canavana

17. Březen 2017
Divadlo Na Fidlovačce uvedlo na své komorní scéně 16. března v české premiéře autobiografické drama od britského autora a herce Dermota Canavana – Třetí prst na levé ruce, který se ji osobně zúčastnil. Hra, která zavádí diváka do různých časových rovin rozesmála i dojala celý sál Komorní Fidlovačky. Úspěch hry dokázal i obrovský aplaus ve stoje, který neměl konce.

Českou premiéru nové inscenace Třetí prst na levé ruce si nenechal ujít ani její autor, britský herec Dermot Canavan, který byl s českým zpracováním hry, velmi spokojený. „Jsem opravdu šťastný, že si Divadlo Na Fidlovačce vybralo hru, která je pro mě velmi osobní. Když jsem ji psal, ani ve snu mě nenapadlo, že by měla jednou úspěch i mimo Velkou Británii. Představení mě velmi dojalo a nedokážu ani slovy popsat jak jsem šťastný, že mě divadlo pozvalo a já tu mohl být. Přeju inscenaci hodně štěstí a doufám, že bude mít u diváků úspěch.“, prozradil Dermot Canavan, který byl z návštěvy Divadla Na Fidlovačce velmi nadšený.   

Hořkosladké drama Třetí prst na levé ruce vtahuje diváka do děje v různých časových liniích. Vypráví příběh dvou sester, které si byly v minulosti velmi blízké. Jednoho dne se ale opět setkají a nad společnými fotografiemi začnou vzpomínat na své dětství, dospívání i dospělost, což v nich vyvolá spoustu emocí a střípky vzpomínek na milovanou matku, autoritativního otce i na blízký vztah mezi sebou. Když pak ale zazní hudba a Grace i Niamh uslyší píseň Third finger left hand, všechna trápení jsou v okamžiku pryč, protože nejdůležitější je jen tanec. V roli Grace diváci viděli Ivu Pazderkovou, jako Niamh, Martinu Randovou.