Aktuality

Chystáme další premiéru! Začínáme zkoušet Třetí prst na levé ruce s Ivou Pazderkovou a Martinou Randovou.

23. Leden 2017
Dnes proběhla první čtená zkouška připravované hry Třetí prst na levé ruce, které se ujal režisér Martin Vokoun. Ve skvělém hořkosladkém dramatu o bezpodmínečné lásce, tanci a odpuštění se vám už 16. března představí Iva Pazderková a Martina Randová. Hra z pera irského autora Dermota Canavana bude mít právě u nás na Komorní Fidlovačce svou českou premiéru.

Dvě sestry, Niamh a Grace k sobě měly kdysi velmi blízko. Když se setkávají nad krabicí fotografií z dětství a dospívání, dávno zasuté vzpomínky znovu ožívají. Postupně nám rozkrývají svůj komplikovaný vztah s autoritativním otcem, citlivé období se svoji milovanou maminkou, i to, proč se jejich cesty na čas rozešly. A přestože jsou jejich vzpomínky mnohdy chvílemi bolestné, neopouští je pro ně tak typický svérázný smysl pro humor. A navíc, ať se děje cokoliv, existuje něco, co jim vždycky dává svobodu i na všechno zapomenout: tanec.

Role dvou sester budou hereckým koncertem Martiny Randové a Ivy Pazderkové, které se na jevišti Fidlovačky sice nepotkají poprvé, ale poprvé na něm budou pouze ve dvou. Třetí prst na levé ruce režíruje Martin Vokoun, kterého věrní diváci Fidlovačky znají už díky režii novinky loňské sezony, hry Magor. Překladu skvělého textu Dermota Canavana se ujali Adéla a Jan Šotolovi. Šéfdramaturg Divadla Na Fidlovačce Adéla Šotolová stojí i za dramaturgií představení.

První čtená zkouška probíhala v příjemné náladě a my se těšíme na 16. března, kdy hru v premiéře nejen na Fidlovačce, ale i v celé České republice, uvidí první z vás. Těšíme se na vás na Komorní Fidlovačce. Vstupenky na veřejnou generálku, obě premiéry i reprízy můžete koupit prostřednictvím našich webových stránek zde.