Aktuality

Na tiskové konferenci byla představena nová inscenace Třetí prst na levé ruce

9. Březen 2017
Dne 9.3.2017 proběhla ve velmi dobré náladě a atmosféře tisková konference k nové inscenaci Třetí prst na levé ruce. Divadlo Na Fidlovačce uvede hru v české premiéře 16.března na scéně Komorní Fidlovačky. Hořkosladké drama se silně autobiografickými prvky napsal britský autor a herec Dermot Canavan, který přijede na premiéru. V režii Martina Vokouna se v příběhu o bezpodmínečné lásce, tanci a odpuštění, představí Iva Pazderková a Martina Randová.

Třetí prst na levé ruce je skvěle vystavěné hořkosladké drama, vyprávějící o dvou sestrách, které k sobě měly dříve velmi blízko. Niamh a Grace se po letech opět setkají nad krabicí společných fotografií, což spustí velkou vlnu emocí a vzpomínek, které nebývaly vždycky příjemné. Jejich příběh rozkrývá také velmi komplikovaný vztah k autoritativnímu otci, citlivé období k milované matce a mnohdy bolestné vzpomínky vztahu mezi sebou. V roli Grace se představí Iva Pazderková, jako Niamh, Martina Randová.

„Obě sestry nás ve svém vyprávění zavádí do různých časových rovin – do svého dětství, dospívání i do současnosti. Jedna drobná vzpomínka vyvolává další a postupně se nám ze střípků vzpomínek skládá velmi silný příběh. Dvou holčiček, dvou dívek, dvou žen,“ říká dramaturgyně inscenace a překladatelka hry Třetí prst na levé ruce Adéla Šotolová.

Divadlo Na Fidlovačce pozvalo na premiéru i autora hry, anglického herce Dermota Canavana, známého například z filmu Zamilovaní, seriálu CUFFS nebo divadelních her (West side story, The Last Tango, The Ladykillers…) „Je pro mě velkou ctí, že si Divadlo Na Fidlovačce vybralo hru, která vypráví o mé vlastní rodině, a velice se těším na to, jak ji v České republice zpracují. Doufám, že bude mít u českých diváků takový úspěch, jako ve Velké Británii“ řekl Dermot Canavan, který se do České republiky velmi těší.

"Jedná se o velmi silný příběh dvou sester, který nešetří dramatickými momenty z jejich života. Naším cílem společně s celým inscenačním týmem a oběma herečkami ale bylo, hledat v tomto příběhu také místa humorná a odlehčená. Doufám, že se nám to povedlo a diváci v představení naleznou nejen dojetí, ale také humor a zábavu. Ve hře se tak průběžně střídají obě dvě tyto roviny stejně jako v životě. Jak to se sestrami Niamh a Grace nakonec dopadne sice neprozradím, ale mohu říci, že závěr hry je velice nečekaný a překvapivý. 

Spolupráce s Martinou Randovou a Ivou Pazderkovou byla již od první zkoušky velice intenzivní a příjemná. Troufám si říct, že jsme se do hry všichni okamžitě zamilovali a byli bychom rádi, kdyby si ji stejně jako my oblíbili i diváci Divadla Na Fidlovačce," řekl režisér Martin Vokoun.

Třetí prst na levé ruce je na Komorní Fidlovačce druhou premiérou v této sezόně. Diváci si již nyní mohou kupovat vstupenky na březnové a dubnové reprízy. 

K dispozici jsou k zakoupení na pokladně divadla Tel.: 241 404 040, 773 831 705 nebo na http://www.fidlovacka.cz/repertoar/pripravujeme-v-komorni-fidlovacce/Treti-prst-na-leve-ruce_35.html