Aktuality

Po Fredrikovi - Autor Mattias Brunn přijede do Prahy

19. Září 2018

Inscenace Po Fredrikovi je příběhem o velké lásce, zklamání, ale především – o vůli žít. Švédský dramatik Mattias Brunn napsal hru o mladých lidech, která se nebojí postavit čelem k vážným tématům. Proč autor zvolil jako hlavní téma hry právě HIV? Proč se rozhodl právě pro formu monodramatu? Na tohle a mnohem víc se můžete zeptat autora osobně! Mattias Brunn přijíždí do Česka a při té příležitosti pořádá 26. 9. Komorní Fidlovačka debatu s tímto fenomenálním dramatikem. 

„A pak tam stál. Hnědý vlasy, opraný tričko, široký džíny. Kdybych tehdy odešel, nevisel by teď nade mnou rozsudek smrti. Kdybych tehdy odešel, propásnul bych největší životní lásku.“ Po Fredrikovi je divadelní ztvárnění osobní zpovědi dvacetiletého kluka, Johana, který před diváky rozkrývá svůj příběh velké lásky k Fredrikovi, která má ale četná úskalí – tajemství, zatajené nebezpečí, pomstu a tragickou smrt. HIV je v tomto zpracování ukázáno v jeho každodennosti a v lehkosti, s jakou se dostává k úplně běžným lidem. 

Mattias Brunn je současný švédský dramatik, mimo jiné má za sebou také hereckou a pedagogickou dráhu. Působil na několika divadelních školách (Teaterstudion, Kulturama, Skara Skolscen) a založil platformu pro scénické umělce – Ayiasma. V roce 2007 sám nazkoušel svou vlastní hru Po Fredrikovi a vyrazil s ní na turné, které mělo takový úspěch, že se protáhlo na několik sezón. Následně byla hra přeložena do mnoha jazyků a okouzlila tisíce evropských diváků. 

Pro Komorní Fidlovačku hru připravil režisér Lukáš Pečenka, hlavní role se ujal Jan Fanta. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost vidět toto skvělé představení, a zároveň mít možnost podělit se o dojmy z něj přímo s autorem. 

Představení i debata s autorem se budou konat 26. 9. na Komorní Fidlovačce. Hra Po Fredrikovi začne v 19:00, debata bude následovat po představení, přibližně od 22:00. Překlad zajištěn.