Aktuality

Přijďte si užít vánoční atmosféru na Fidlovačce

15. Prosinec 2016
Vánoce jsou svátky klidu, míru a pohody strávené s těmi nejbližšími. A přesně takové je i naše vánoční představení Pokoj lidem dobré vůle. Přijďte si spolu s námi zazpívat české lidové koledy, přijďte v čase adventním nebýt sami. Představení hrajeme poprvé již tento víkend.

Vánoční inscenaci „Pokoj lidem dobré vůle“ připravuje soubor Divadla Na Fidlovačce pro své diváky v adventním čase jako protiváhu komerčního shonu a předvánočního zmatku v naší metropoli. Společně se chystáme oživit tradici českého lidového vyprávění onoho prostého příběhu o narození svatého dítěte, které lidem přináší naději, pokoj a lásku.

Inspirací nám jsou lidové hry českého baroka, ve kterých vystupují krom svaté rodiny i andělé, čerti, smrt i krutý král Herodes. Tři králové a pastýři se nakonec v míru sejdou v betlémském chlévě, aby se v záři komety svorně poklonili Ježíškovi a předali mu své dary.

„Pokoj lidem dobré vůle“ vzniká na základě textu „Ej,  radost velikou zvěstujem Vám … aneb Český betlém 2004“, který podle her lidového baroka a Písma sestavil Miroslav Král. Slovům těchto vánočních her naslouchali naši předkové, hráli je v časech nevolnictví v českém Podkrkonoší. My chceme jejich dílo připomenout a poděkovat za ně.

Těšíme se na vás v sobotu 17. nebo v neděli 18. prosince od 15:00, v pondělí 19. od 10:30 nebo v úterý 20. od 19:30.