Aktuality

SUGAR (NĚKDO TO RÁD HORKÉ) NA FIDLOVAČCE

20. Duben 2017
Během včerejšího dne proběhla v Divadle Na Fidlovačce tisková konference k muzikálu Sugar (Někdo to rád horké), jenž bude mít premiéru 27. 4. 2017. Přinášíme vám první fotografie a ohlasy. Nenechte si ujít tento výjimečný muzikál ve zpracování, které prkna co znamenají svět ještě neviděla!

V hlavních rolích známého příběhu o gangsterech, milionářích, dámském orchestru, rozkošné dívce Sugar a dvou muzikantech na útěku se objeví Aneta Krejčíková jako Sugar, Eliška Balzerová jako Sladká Sue, Martin Písařík se saxofonem a Lukáš Pečenka s basou. Bienstockem bude Zdeněk Palusga a Psím dečkou Zdeněk Maryška.

"Na nabídku k režii jsem kývl poté, co jsem se přesvědčil, že všechny parametry, co tato velká americká podívaná obnáší, je nuselská scéna schopna do tohoto projektu vnést. Především zvukovou, ale i světelnou a projekční techniku," řekl na středečním setkání s novináři režisér Balaš, který Sugar připravil už v Uherském Hradišti a v Mostě.

Balaš, který vedle režie zvládl choreografickou koncepci hudebních čísel, do ní obsadil tři profesionální stepaře. Hudbu nahrál Orchestr Karla Vlacha.

Na sklonku 50. let přišel režisér a scénárista Billy Wilder za producentem Davidem Selznickem s námětem na scénář, který v sobě kombinuje gangsterku a komedii. Producent tehdy nápad rázně zamítl s tím, že tohle spojení "rozhodně nemůže fungovat". Naštěstí ho Wilder neposlechl a v roce 1959 natočil nesmrtelnou komedii Někdo to rád horké. Na základě úspěšného snímku vznikla divadelní muzikálová podoba.

V Československu se muzikál dočkal premiéry v roce 1986 v Hudebním divadle Karlín a poté dvou desítek nastudování - to na Fidlovačce je jubilejní dvacáté.                                                                                                           

 AUTOR: ČTK