Aktuality

Tisková konference k nové inscenaci Sen noci svatojánské

22. Listopad 2016
Dne 22.11. proběhla tisková konference na které jsme představili novou inscenaci Sen noci svatojánské.

Inscenace Sen noci svatojánské v sobě snoubí klasickou činohru s prvky nového cirkusu, což je pro diváky příslib neobyčejné podívané. Jak se tvůrčí tým shodl, tato komedie nemá vyloženě hlavní role a všechny postavy jsou významnou a nezastupitelnou součástí tohoto kouzelného příběhu. V dvojroli Hippolyty - Titanie a Thésea - Oberona se představí Iva Pazderková a Jiří Racek, v rolích milenců uvidí diváci Anetu Krejčíkovou, Elizavetu Maximovou, Vincenta Navrátila a Gustava Haška, v roli Puka se alternují Jakub Albrecht a Lukáš Adam, Klubka hraje Jakub Slach nebo Ctirad Götz. Početné herecké obsazení doplní i tanečníci a akrobaté, představující svět elfů a víl, kteří diváky přenesou do čarovného světa.

Režisérka inscenace Kateřina Dušková si ke spolupráci přizvala choreografku, akrobatku a tanečnici Zuzanu Havrlantovou, scénografa Hynka Dřízhala a kostýmní výtvarnici Kristinu Novákovou Záveskou - všichni tři jsou členy úspěšného Cirku La Putyka, který je u nás průkopníkem nového cirkusu. Autorem hudby je Darek Král.  

Sen noci svatojánské je třetí premiérou Fidlovačky v této sezóně. Po komediích Famílie a Umění vraždy od současného autora Joa Di Pietra sáhlo divadlo po největší divadelní klasice. 

Sen noci svatojánské uvidí diváci v první premiéře v pátek 2. prosince. Druhá premiéra se koná v sobotu 3. prosince od 15:00.