Ray Cooney - Nerušit, prosím

Režie

Tomáš Töpfer

Hrají

Lumír Olšovský, Václav Svoboda, Iva Pazderková, Lukáš Adam, Daniel Rous, Monika Kobrová, Marek Holý, Lilian Malkina / Radka Krninská, Ludmila Molínová, Petr Hermann / Zdeněk Palusga

Dramaturgie

Helena Šimáčková

Překlad

Břetislav Hodek

Scéna

Jan Dušek

Kostýmy

Jan Dušek

Hudba

Ondřej Brousek

Premiéra

13.03.2008

 

Synopse

Dalo by se říci, že anglický dramatik Ray Cooney na nuselském jevišti takřka „zdomácněl“: po Habaďúře a komedii A je to v pytli! (kterou napsal společně se synem Michaelem) přichází nyní na řadu jeho vůbec nejpopulárnější hra.

Pod názvem Out of Order (Mimo provoz) měla triumfální premiéru v Londýně roku 1990, krátce nato byla vyhlášena za nejlepší anglickou komedii a přeložena do více než čtyřiceti jazyků - a co je nejpodstatnější: na domácích i zahraničních scénách se hraje s úspěchem dodnes! A není divu; nejenže je výtečně napsaná, ale její téma je takříkajíc věčné.
Na první pohled jde o takřka banální zápletku: Co všechno může způsobit nevěra. Pikantní příchuť jí ovšem dodává fakt, že pověstný záletník Richard Willey zastává funkci ministra a poslance. Jednoho krásného dne se rozhodne, že únavné noční zasedání Dolní sněmovny vymění za přísně tajné dostaveníčko s půvabnou Jane; ta je ovšem sekretářkou opozice a navíc má velice žárlivého manžela.
V apartmá luxusního hotelu Westminster, na jehož dveřích visí obligátní cedulka Nerušit, prosím, se navzdory tomu během pozdního večera vystřídá bezpočet nezvaných hostů…Tlumočit obsah frašky, která přímo hýří situační komikou a slovním vtipem, je takřka nemožné. Proto uvádíme pouze základní paradox, že „obětním beránkem“ se nakonec stane ministrův osobní tajemník George Pigden, až dosud úctyhodný starý mládenec a poslušný syn své matinky.

Komedii Out of Order přeložil Břetislav Hodek a v uplynulých letech se hrála na několika českých scénách pod titulem Dvouplošník v hotelu Westminster. Tomáš Töpfer, který inscenuje v pořadí už třetího Cooneyho, jí dal výmluvnější a originálu bližší název Nerušit, prosím.

Fotogalerie

Ray Cooney - Nerušit, prosím Ray Cooney - Nerušit, prosím Ray Cooney - Nerušit, prosím Ray Cooney - Nerušit, prosím Ray Cooney - Nerušit, prosím Ray Cooney - Nerušit, prosím Ray Cooney - Nerušit, prosím Ray Cooney - Nerušit, prosím Ray Cooney - Nerušit, prosím Ray Cooney - Nerušit, prosím Ray Cooney - Nerušit, prosím Ray Cooney - Nerušit, prosím Ray Cooney - Nerušit, prosím Ray Cooney - Nerušit, prosím

RoleUčinkující

Richard Willey Lumír Olšovský

George Pigden Václav Svoboda

Jane Wortgingtonová Iva Pazderková

Ronnie Wortgington Marek Holý

Pamela Willeyová Monika Kobrová

Ředitel hotelu Daniel Rous

Harold Petr Hermann / Zdeněk Palusga

Pokojská Lilian Malkina / Radka Krninská

Gladys Fosterová Ludmila Molínová

Jack Baker Lukáš Adam 

 

ZAŘÍ 2016

PředstaveníMístoDatum a časZakoupení vstupenek
Nerušit, prosím Divadlo Na Fidlovačce 06.09.2016
19:30 Úterý
Vstupenky

ŘÍJEN 2016

PředstaveníMístoDatum a časZakoupení vstupenek
Nerušit, prosím Divadlo Na Fidlovačce 31.10.2016
19:30 Pondělí
Vstupenky

AKTUÁLNÍ PROGRAM

06.09.2016 | Úterý
19:30
Nerušit, prosím

07.09.2016 | Středa
19:30
Techtle mechtle

07.09.2016 | Středa
19:30
Můj báječný rozvod

08.09.2016 | Čtvrtek
19:30
Eva tropí hlouposti

09.09.2016 | Pátek
19:30
Jen žádný sex prosím, jsme přece...

Celý program

 

Odebírat novinky a program

Vyplněním souhlasím s poskytnutím údajů

      

     Hlavní město Praha 
 
          
 

          

               

               partneři

       

         

  

       

       mediální partner DNF


       

     

   

 

     
 

 

 

         

 

 

Klub přátel DNF