Milena Štráfeldová - Osamělé večery Dory N.

Režie

Adam Skala

Hrají

Marta Falvey Sovová

Scéna

Mariana Kuchařová

Kostýmy

Dorota Březinová

Hudba

Petr Macháně

Premiéra

17.10.2014

Hráli jsme v Komorní Fidlovačce

Synopse

Theodora Wilhelma Rozálie Němcová (1841 – 1920), které doma říkali Dora nebo též Bohdanka, byla v pořadí třetím ze čtyř dětí Boženy Němcové. Přestože od dětství trpěla tuberkulózou mízních uzlin, lidově nazývanou krticemi, přežila o mnoho let všechny tři bratry. Samotářská a uzavřená bytost se celý život vyhýbala oslavám své matky a k výpovědi o jejím životě ji přiměl jičínský profesor Lelek až v r. 1912. Milena Štráfeldová napsala podle korespondence Boženy Němcové se svými dětmi rozhlasovou hru. Otevírá v ní prostřednictvím její jediné dcery jiný a mnohdy nečekaný pohled na tuto slavnou českou spisovatelku.

...„Musím konečně nakrájet to zelí!“ říká si celý večer Dora N., bývalá učitelka v Jičíně. Dnes se k tomu ale ne a ne dostat! Pod nůž se jí pořád pletou vzpomínky na její matku, Naši Slavnou Spisovatelku. Proč se jim tak dlouho vyhýbala? A proč nesnáší pohled do zrcadla? A jaké to vůbec bylo, žít pod jednou střechou s Boženou Němcovou, ve studeném pokoji, kde vlhkem zplesnivěla i postel? Možná se to ale ani dnes nedozvíme, protože Doře N. zkrátka není do řeči...

Fotogalerie

Milena Štráfeldová - Osamělé večery Dory N. Milena Štráfeldová - Osamělé večery Dory N. Milena Štráfeldová - Osamělé večery Dory N. Milena Štráfeldová - Osamělé večery Dory N. Milena Štráfeldová - Osamělé večery Dory N. Milena Štráfeldová - Osamělé večery Dory N. Milena Štráfeldová - Osamělé večery Dory N.

RoleUčinkující

Dorota, dcera slavné spisovatelky (Boženy Němcové) Marta Sovová

Hlávka zelí

AKTUÁLNÍ PROGRAM

06.09.2016 | Úterý
19:30
Nerušit, prosím

07.09.2016 | Středa
19:30
Techtle mechtle

07.09.2016 | Středa
19:30
Můj báječný rozvod

08.09.2016 | Čtvrtek
19:30
Eva tropí hlouposti

09.09.2016 | Pátek
19:30
Jen žádný sex prosím, jsme přece...

Celý program

 

Odebírat novinky a program

Vyplněním souhlasím s poskytnutím údajů

      

     Hlavní město Praha 
 
          
 

          

               

               partneři

       

         

  

       

       mediální partner DNF


       

     

   

 

     
 

 

 

         

 

 

Klub přátel DNF