Pro média

Divadlo Na Fidlovačce vstupuje do nové sezony se dvěma novinkami v repertoáru

15. Září 2016
Pražské Divadlo Na Fidlovačce v září uvede dvě komedie současného amerického autora Joea Di Pietra, Famílie a Umění vraždy. Ve Famílii se pod režijním vedením Juraje Herze představí Eliška Balzerová, Ludmila Molínová, Lukáš Rous, Miloš Vávra, Zdeněk Maryška a Aneta Krejčíková. V Umění vraždy hraném na Komorní Fidlovačce uvidí diváci Sandru Pogodovou, Jakuba Slacha, Lukáše Pečenku a Elizavetu Maximovou. Režie se ujal Mikoláš Tyc. Premiéra Famílie se odehraje 15. září, Umění vraždy Fidlovačka uvede o týden později, 22. září.

Komedie Famílie si hraje se vztahem dvou odlišných generací a s laskavým humorem zobrazuje jejich střety v rámci rodinného kruhu. Autor děj vsadil do prostředí domova italských imigrantů žijících ve Spojených státech, podstatnou složkou hry je tudíž i italská kuchyně, kterou vládne postava babičky hlavního hrdiny ztvárněná Eliškou Balzerovou. Tradiční italské recepty, které jsou i součástí programu, s laskavým svolením poskytl ten nejpovolanější z mistrů italské kuchyně u nás: Emanuele Ridi.

„V inscenaci Famílie se podařilo úžasně zachytit atmosféru bláznivých rodinných setkání i charaktery jednotlivých členů natolik autenticky, že se v ní jistě nejeden divák najde. A protože se jedná o komedii s rodinnou tematikou, věříme, že si Famílii zamilují diváci všech generací.,“ říká dramaturgyně inscenace Adéla Šotolová.

V Umění vraždy Joe di Pietro sáhl po odlišném žánru. Hra z roku 2000 je komediálním thrillerem s detektivní zápletkou. Sandra Pagodová a Jakub Slach v ní hrají manželský pár umělců, kteří jsou v příběhu postaveni před otázky, zda jsou umělci schopni zabít pro svá díla a co pro ně znamená jejich identita. „Umění vraždy je skvěle vypointované dílo, kterému nechybí spád, humor, napětí i momenty překvapení. Diváci se mohou těšit na hru, ve které si nebudou ničím jistí až do samého konce,“ říká dramaturgyně hry Lenka Smrčková.

Divadlo Na Fidlovačce v sezoně 2016/2017 plánuje uvést celkem pět premiérových her včetně jednoho muzikálu plánovaného na rok 2017. Diváci se zároveň mohou těšit na oblíbené předvánoční představení. Kromě novinek v repertoáru si divadlo připravilo i nové verze předplatných a věrnostních karet, různé akce a výhody čekají i na členy oblíbeného Klubu přátel Divadla Na Fidlovačce. Spolu se startem sezony Fidlovačka spustila i novou verzi webových stránek.

Více informací na www.fidlovacka.cz.