Pro média

Igor Bareš bude, jako Paul Célimare, utíkat minulosti v režii Ivana Krejčího

16. Únor 2018
Zdroj Roman Černý
Hvězdnou trojicí francouzské komedie Miláčka Célimare, kterou v současné době připravuje Divadlo na Fidlovačce, se stali herec Igor Bareš, režisér Ivan Krejčí a dramaturg Tomáš Vůjtek. Na první premiéru se mohou diváci těšit již v pondělí 5. března 2018.

Uvedení divadelní frašky Miláček Célimare, kterou právě připravuje Divadlo na Fidlovačce, přináší hvězdné obsazení v hlavní roli i za režijním stolkem. Jako Paul Célimare se měl původně představit jiný herec, ten se však z důvodu úrazu musel role vzdát. Představení, které se již zkoušelo, zachránil Igor Bareš, který přijal nabídku vedení divadla a roli Célimara převzal. 

     „Abych se přiznal, nejraději mám tragikomedie, ale dobrá komedie má svůj půvab a její smích je očistný, neboť se smějeme tomu horšímu v nás. Labiche uměl psát krásné komedie. Miláček Célimare je jednou z nich, její strojek neomylně běží a nenechá hlavního hrdinu vydechnout. My sledujeme, jak se snaží utéct své minulosti a jeho úprk je hodně zábavný. Doufám, že divák se bude bavit, tak jako jsme se bavili my. Rád bych poděkoval speciálně Igorovi Barešovi, že převzal roli Célimara v rozjeté komedii a zachránil nás, a ještě k tomu krásně,“ sděluje s úsměvem režisér Ivan Krejčí.

Miláček Célimare je fraška (v originále označena jako comédie-vaudeville), kterou dramatik Eugène Labiche a libretista Alfred Delacour napsali již v roce 1863. O sto let později, v roce 1964, se dočkala i své filmové verze, což dokazuje, že si hra svého diváka dlouhodobě získala. Úpravy a režie pro uvedení Miláčka Célimare v Divadle na Fidlovačce se ujala sehraná dvojice  z ostravského divadla Aréna: dramaturg Tomáš Vůjtek a režisér Ivan Krejčí. Kromě Igora Bareše se v dalších rolích mohou diváci těšit na Barboru Mošnovou, Daniela Rouse, Jakuba Slacha, Sandru Pogodovou, Ctirada Götze, Jakuba Albrechta nebo Gustava Haška.  

První premiéra se v Divadle na Fidlovačce uskuteční v pondělí 5. března 2018 v 19:00, druhá premiéra v neděli 11. března v 15:00.