Psali o nás

Pravapraha.cz:DIVADLO NA FIDLOVAČCE ROZESMĚJE DIVÁKY NOVOU KONVERZAČNÍ KOMEDIÍ MAGOR

6. Duben 2016
Úspěšná hra Magor z pera amerického autora Larryho Shua byla na divadelních prknech v USA uvedena poprvé v roce 1981, o několik let později v ní v londýnském Aldwych Theatre exceloval představitel Mr. Beana, komik Rowan Atkinson. Na Fidlovačce má premiéru 22. dubna 2016. V hlavních rolích se pod taktovkou režiséra Martina Vokouna představí Jakub Slach, Marie Doležalová nebo Lukáš Rous.

Divadlo Na Fidlovačce konverzační komedií zasazenou na konec sedmdesátých let minulého století obohacuje svůj repertoár o další komediální klasiku. Hra divákům představuje mladého architekta Willuma, kterému během války ve Vietnamu zachrání život jeden z amerických vojáků Rick Steadman. Willum se rozhodne Rickovi napsat dopis s poděkováním a závazkem, že mu bude vždy k dispozici. Ve chvíli, kdy se Rick objeví ve dveřích jeho bytu, je proto Willum ze setkání nadšený. Ne nadlouho. Rick se totiž ukazuje jako „magor“ bez špetky sociální inteligence a taktu.

MAGOR_zkouzka_jeviste+garderoba_160404_01Magor je skvělá komedie plná absurdních situací, které člověk jako je Rick vyvolává a vytváří kolem sebe. Larry Shue hru napsal výborně, dialogy jsou dokonale vybroušené. Díky nim  jsme se bavili už při první čtené zkoušce. Věřím, že diváky bude Magor bavit stejně jako nás,“ říká režisér hry Martin Vokoun.

MAGOR_zkouzka_jeviste+garderoba_160404_05Hlavní roli Ricka si zahraje Jakub Slach jako Willum se představí Lukáš Rous. V hlavní ženské roli budou moci diváci vidět Marii Doležalovou v alternaci s Anetou Krejčíkovou. V dalších rolích se představí Martina Randová, Zdeněk Maryška, Lukáš Pečenka v alternaci s Dennym Ratajským a Daniel Rchichev alternující s Markem Salvetem.  „Na premiéru Magora se všichni moc těšíme. Kuba Slach je v roli Ricka skvělý, zkoušky díky němu provázejí výbuchy smíchu nás ostatních. Diváci se mají určitě na co těšit, Magor je velmi chytře napsaná komedie, u které se bude bavit snad každý,“ doplňuje Marie Doležalová.

Premiéra hry je plánována na pátek 22. dubna, v sobotu 23. dubna pak proběhne premiéra druhá. Před premiérou, 15. a 21. dubna v 10:30, se konají i veřejné generálky. Vstupenky na generálky, premiéry i další reprízy v dubnu nebo květnu jsou již v prodeji na webových stránkách divadla.

http://pravapraha.cz/c/divadlo-na-fidlovacce-rozesmeje-divaky-novou-konverzacni-komedii-magor