Psali o nás

VEČERNÍ PRAHA - Divadlo Na Fidlovačce uvede drsnou komedii Testosteron

28. Únor 2020

Drsná komedie současného polského autora Andrzeje Saramonowicze o tom, že být člověkem není vůbec jednoduché.Navíc, když ten člověk je muž a jeho pohled na svět kalí přebytek nebo nedostatek testosteronu. Komedie, kterou budou milovat hlavně ženy. Sedm různých mužů, sedm pohledů na to, co si muži o sobě opravdu myslí. A co si myslí o ženách? A bude přece jen někdy svatba?

Dlouhý stůl, dokonale prostřený pro 100 hostů, kvítka růže, obří dort, nablýskané skleničky, připravený číšník. Sen každé nevěsty. Svatební hostina může začít. Jenže místo svatebčanů, šťastných novomanželů a jejich rodin do restaurace vtrhne skupina mužů, kteří se právě před oltářem porvali. Nevěsta totiž řekla: “Ne!” A před zraky diváků se odkrývají předchozí události, vznikají překvapivé konflikty, otevírají se srdce, pije se pivo a vodka. Mejdan, v němž hlavní roli hraje pohled na svět, který kalí přebytek či nedostatek testosteronu, může začít.

Instinkt rozmnožování je obrovská síla. – Mně je šestapadesát a vždycky jsem si myslel, že to, s kým jdu do postele, určuju já. – S kým, to ano. Ale proč to děláte, to určuje někdo jiný. – Ta baba to určuje. – Ne, testosteron.

Divadlo Na Fidlovačce se díky Testosteronu změní v zapadlou restauraci, kde spolu zápolí sedm mužů, sedm různých pohledů na to, co si muži o sobě opravdu myslí. A co si myslí o ženách. A bude přece jen někdy svatba? Drsná komedie současného polského autora Andrzeje Saramonowicze  patří k nejúspěšnějším současným hrám. V Divadle Na Fidlovačce se jejího inscenování ujal režisér Tomáš Svoboda “Testosteron nám nabízí možnost se s humorem vyjádřit ke světu, kde končí vláda mužů. Čistě chlapskou optikou, v bezpečí hospody, se sklenicí piva v ruce.”

Režie: Tomáš Svoboda
Dramaturgie: Kateřina Jonášová
Překlad: Tomáš Svoboda
Scéna: Nikola Tempír
Kostýmy: Nikola Tempír/Veronika Metz

Premiéra: 7. 3. 2020

Hrají:

Tomáš Měcháček/Denny Ratajský
Oldřich Navrátil/Zdeněk Maryška
Jiří Racek/Karel Zima
Václav Šanda
Michal Malér
Vojtěch Vodochodský
Gustav Hašek/Petr Jeřábek

Foto: Petr Brodecký

 

https://www.vecerni-praha.cz/divadlo-na-fidlovacce-uvede-drsnou-komedii-testosteron/