Psali o nás

cysnews.cz - Testosteron v Divadle Na Fidlovačce

5. Březen 2020

Markéta Pavelková

4. 3. 2020

Dlouhý stůl, dokonale prostřený pro 100 hostů, kvítka růže, obří dort, nablýskané skleničky, připravený číšník. Sen každé nevěsty.

Svatební hostina může začít. Jenže místo svatebčanů, šťastných novomanželů a jejich rodin do restaurace vtrhne skupina mužů, kteří se právě před oltářem porvali. Nevěsta totiž řekla: „Ne!“ A před zraky diváků se odkrývají předchozí události. Vznikají překvapivé konflikty, otevírají se srdce. Pije se pivo a vodka. Mejdan, v němž hlavní roli hraje pohled na svět, který kalí přebytek či nedostatek testosteronu, může začít.

Instinkt rozmnožování je obrovská síla. – Mně je šestapadesát vždyckyjsem si myslel, že to, s kým jdu do postele, určuju – kým, to ano. Aleproč to děláte, to určuje někdo jiný. – Ta baba to určuje. – Ne, testosteron.

Divadlo Na Fidlovačce se díky Testosteronu změní v zapadlou restauraci, kde spolu zápolí sedm mužů, sedm různých pohledů na to, co si muži o sobě opravdu myslí. A co si myslí o ženách. A bude přece jen někdy svatba? Drsná komedie současného polského autora Andrzeje Saramonowicze o tom, že být mužem není vůbec jednoduché, patří k nejúspěšnějším současným hrám. V Divadle Na Fidlovačce se jejího inscenování ujal režisér Tomáš Svoboda: ‚‚Testosteron nám nabízí možnost se s humorem vyjádřit ke světu, kde končí vláda mužů. Čistě chlapskou optikou, v bezpečí hospody, se sklenicí piva v ruce.“

Testosteron

Testosteron

Testosteron

 

Režie: Tomáš Svoboda 

Dramaturgie: Kateřina Jonášová 

Překlad: Tomáš Svoboda

Scéna: Nikola Tempír

Kostýmy: Nikola TempírNeronika Metz

 

Premiéra: 7. 3. 2020