Dánská dívka

David Ebershoff, Kateřina Jonášová

O hře

Kodaň, 1924. Exploze radosti ze života, která zaplavila Evropu po světové válce, se dostává i sem, do hájemství malé mořské víly a kovového moře. Tuto divokost v sobě má i Greta, dcera amerického velvyslance, talentovaná, ale ne příliš úspěšná malířka. Dívka s nemístným vystupováním si vybere za muže nejúspěšnějšího krajináře té doby, Einara Wegenera. Při práci na potrétu operní divy Greta požádá Einara o pomoc. Udělá si z něj modelku. Netuší ovšem, že rozmotala dávné trauma. Že v nitru jejího manžela žije žena - Lili. A Greta se ve své bezpodmínečné lásce a odvaze rozhodne, že Lili pomůže na svět. A profesor Bolk je připraven...

 

Světová premiéra dramatizace knihy Davida Ebershoffa, kterou proslavil stejnojmenný oskarový film s Alicii Vikander a Eddiem Redmaynem v hlavních rolích, je pro Fidlovačku událostí sezóny. Režie se ujal jeden z neoriginálnějších mladých režisérů současnosti Jakub Čermák a do hlavních rolí obsadil Daniela Krejčíka, Petru Horváthovou, Jiřího Korna a Anetu Krejčíkovou.

Představení není vhodné pro diváky do 15 let. 

Upozornění pro epileptiky: během představení se používá stroboskop.

Spodní prádlo pro herce, herečky, tanečnice a župan pro Jiřího Korna, poskytla firma TIMO s.r.o., tradiční český výrobce spodního prádla a plavek. 

 

Boty do představení poskytla firma HUMANIC.

 

Mediálním partnerem představení je Český rozhlas Dvojka

Fotografie z představení

Obsazení

Kdy hrajeme

Datum a čas Představení Místo Zakoupení vstupenek
21.4.2021 19:00
Středa
Dánská dívka Divadlo Na Fidlovačce
14.5.2021 19:00
Pátek
Dánská dívka Divadlo Na Fidlovačce KOUPIT VSTUPENKY
18.6.2021 19:00
Pátek
Dánská dívka Divadlo Na Fidlovačce KOUPIT VSTUPENKY